left
right
Dorosłych
-
+
Wiek 0-2 dziecko
-
+
Wiek 3-17 dziecko
-
+
Zamknij
Wybierz
Facebook

Atrakcje w Międzywodziu i okolicy

Przyjazd

Wyjazd

Atrakcje w Międzywodziu i okolicy

Atrakcje w Międzywodziu i okolicy nieustannie przyciągają kolejne osoby zainteresowane aktywnym i komfortowym wypoczynkiem nad morzem. W miejscowości tej można natrafić na liczne okazje do interesującego spędzania wolnego czasu. Międzywodzie oferuje przede wszystkim zróżnicowane atrakcje przyrodniczo-turystyczne, którym zdecydowanie warto poświęcić uwagę podczas dłuższego lub krótszego pobytu. 

Dlaczego warto sprawdzić atrakcje w Międzywodziu

Atrakcje w Międzywodziu należą do najciekawszych wśród tych, które oferują poszczególne miejscowości położone nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Razem z Dziwnowem i Dziwnówkiem, ośrodek ten tworzy kompleks turystyczny o wyjątkowo dużym potencjale wypoczynkowym. Aby nie przegapić żadnej atrakcji i zyskać odpowiednią bazę wypadową, warto zapoznać się z naszymi eleganckimi apartamentami Nowe Międzywodzie. Wybrzeże zachodnie zdecydowanie oferuje wiele różnych możliwości spędzania tutaj swojego wolnego czasu.

Sprawna komunikacja i idealne położenie

Praktyczne położenie Międzywodzia 15 km od węzła drogi ekspresowej S3 sprawia, że dojazd na miejsce jest bardzo wygodny i szybki. Podróżując z głębi kraju samochodem - czy to z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Poznania czy Warszawy - będziemy cały czas jechać drogami ekspresowymi. Wyremontowana droga krajowa 102 wzdłuż wybrzeża pozwala uniknąć żmudnych, nierzadko długich podróży od miejscowości do miejscowości. Dojazd do Międzywodzia jest łatwy zarówno z pobliskich miast, jak i dalszych okolic Polski, czy nawet z czeskiej Pragi czy stolicy Niemiec - Berlina. Wynika to z niedalekiej odległości od lotniska Szczecin-Goleniów, co stanowi duże udogodnienie dla osób planujących wypad nad Bałtyk także z dalszych miejsc. Na uwagę zasługuje łatwy dojazd  na kilku godzinny wypad wakacyjny do Niemiec, gdzie można szybko i wygodnie dotrzeć tunelem w Świnoujściu - bez oczekiwania w wielogodzinnych kolejkach do promu.

Jakie atrakcje w Międzywodziu

Atrakcje w Międzywodziu koncentrują się w dużej mierze na wyjątkowych walorach naturalnych tej miejscowości oraz jej okolic. Dostęp do Morza Bałtyckiego, Jeziora Koprowo, Zalewu Kamieńskiego czy rzeki Dziwnej sprawia, że region jest wyjątkowo obfity w zasoby wodne i oferuje ogromne możliwości pod kątem żeglowania czy uprawiania sportów wodnych. Do takich atrakcji należy chociażby rejs statkiem piratów po Zalewie Kamieńskim, możliwość wypożyczenia skutera wodnego w Marinie w Dziwnowie czy surfing w Dziwnówku. Wokół Międzywodzia znajdują się też liczne lasy i inne dobra naturalne, które w dużej mierze są zlokalizowane na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Wszystko to zapewnia turystom wrażenie ciągłego obcowania z naturą i pięknem środowiska.

Aktywny wypoczynek

Nowe Międzywodzie oprócz dostępu do morza i zalewu oferuje liczne szlaki piesze czy ścieżki rowerowe. Na uwagę zasługuje chociażby stale rozwijany szlak R10, który łączy wschodnie i zachodnie wybrzeże. Nowa ścieżka rowerowa ciągnie się nieprzerwanie od Świnoujścia do Pogorzelicy i dalej w kierunku Kołobrzegu, Trójmiasta i Helu. Wyprawę można rozpocząć na wyspie Uznam, a następnie poznawać kolejne nadmorskie miejscowości i okoliczne atrakcje. Do szczególnie ciekawych należą zabytkowe forty w Świnoujściu, latarnia morska w Niechorzu, punkty widokowe czy znaki sygnalizacyjne. Po stronie polskiej trasa już na odcinku wybrzeża zachodniego przykuwa uwagę pięknymi, wysokimi nadmorskimi klifami, z których podziwiać można rozległe krajobrazy i bogactwo przyrody.

Niepowtarzalna turystyka

Miejscowość zapewnia wiele pobliskich atrakcji przyrodniczo-turystycznych. Godna uwagi jest już sama wyspa Wolin, której tereny pokrywają lasy Wolińskiego Parku Narodowego. W miejscu tym podziwiać można wiele gatunków roślin i zwierząt, chociażby w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Do wyjątkowych atrakcji należy też osada wikingów w miejscowości Wolin, a na przełomie lipca i sierpnia jest tam organizowany coroczny Festiwal Wikingów. Latem na uwagę zasługuje również Western Piknik na wyspie w Sułominie, który chętnie odwiedzają miłośnicy off-roadu i motocykli z całego kraju.

Inne atrakcje

Podczas pobytu warto odwiedzić Krzywy Domek w Pobierowie, pole golfowe w Kołczewie czy XIII-wieczną katedrę w Kamieniu Podmorskim, w którym odbywają się koncerty muzyki organowej. Na uwagę zasługuje też wieża widokowa w Wolinie. W bardziej deszczowe dni polecamy sprawdzić kryty basen, który znajduje się 200 metrów od naszych apartamentów. Idealną propozycją na spędzenie wolnego czasu może być też przejażdżka wąskotorową kolejką w Pogorzelicy. Polecamy również pizzerię Ciao Bella, w której możesz spróbować pizzy z oryginalnych włoskich składników. Zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia naszej oferty apartamentów w Nowym Międzywodziu.

Znajdź nas

Apartamenty Nowe Międzywodzie

© 2024 Nowe Międzywodzie - wszystkie prawa zastrzeżone.

from by rentlab booking by hotres