FAQ – pytania

ZNAJDZIESZ TU ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE INWESTYCJI NOWE MIĘDZYWODZIE

1. Kto jest właścicielem/ inwestorem inwestycji Nowe Międzywodzie?

Właścicielem gruntu oraz inwestorem jest ten sam podmiot – firma KMJ Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Inwestor przewiduje sprzedaż apartamentów w jednym z budynków – nr 2 oraz zarządzanie wynajmem apartamentów w budynku nr 1 – zobacz plan inwestycji.

2. Jaki jest przewidywany termin realizacji inwestycji i oddania apartamentów?

Inwestycja składa się z dwóch budynków, każdy dysponować będzie 26 apartamentami. Prace budowalne rozpoczęły się we wrześniu, natomiast ich zakończenie przewidywane jest na III-IV kwartał 2023 r. Wydanie lokali nastąpi maksymalnie w ciągu 6 miesięcy od momentu odbioru budynku.

3. Gdzie położona jest inwestycja Nowe Międzywodzie?

Nazwa inwestycji wskazuje bezpośrednio na miejscowość, w której jest zlokalizowana czyli Międzywodzie. Określenie „nowe” miało na celu wskazanie bardziej szczegółowego położenia, tj. w nowej części Międzywodzia, gdzie powstaje zdecydowana większość nowej bazy noclegowo-turystycznej a także gastronomicznej. Dominuje tu nowe budownictwo, nowocześnie zagospodarowany teren zapewniający bezpieczną komunikację z centralną częścią miejscowości, tj. chodnikami, ścieżką rowerową. Adres inwestycji to ul. Jasna 1.

Miejscowość Międzywodzie należy do zachodniego pasa wybrzeża i mieści się pomiędzy ośrodkami wakacyjnymi, jak: Międzyzdroje i Dziwnów. Prowadzi do niej bezpośrednio droga z Wolina (należy zjechać w Wolinie z drogi krajowej S3 w drogę powiatową w kierunku Międzywodzie, łączy się ona z droga 102 biegnąca wzdłuż wybrzeża).

4. Dlaczego nie mogę znaleźć inwestycji Nowe Międzywodzie na mapach Google?

W chwili obecnej trwa proces nadawania numeracji dla nowych budynków przy nowopowstających ulicach, jak np.: Jasna w Międzywodziu. Po nadaniu numeracji dla obiektów Nowe Międzywodzie możliwe będzie przypisanie ich do mapy.

5. Jak znaleźć budowę inwestycji Nowe Międzywodzie?

Oba obiekty są już na zaawansowanym etapie prac budowlanych (jeden z nich wieńczony jest właśnie dachem), co pozwala w łatwy sposób odnaleźć je kierując się z drogi głównej w ulicę Plażową, a następnie pierwszy skręt w prawo. Dochodząc do końca drogi traficie do celu – Waszego przyszłego wakacyjnego mieszkania.

6. Jakiego rodzaju mieszkania/ apartamenty oferuje inwestycja Nowe Międzywodzie?

W naszej inwestycji do dyspozycji Klientów oddajemy apartamenty mające status lokalu użytkowego, a nie mieszkania w myśli ustawy o budownictwie mieszkaniowym. Oznacza to, że mogą być one traktowane jako nieruchomości komercyjne i w stosunku do nich obowiązują inne przepisy i zasady podatkowo-księgowe, np. możliwość odliczenia 23% VAT od zakupu przez osoby fizyczne.

7. Czy mogę kupić apartament nad morzem na kredyt?

Forma finansowania pozostaje w gestii Klienta, może to być również kredyt. Nie rekomendujemy określonych banków czy pośredników, możemy jednak udostępnić kontakt do banku, z którym współpracuje Nowe Międzywodzie (i „zna” inwestycję) a warunki współpracy zostaną ustalane indywidualnie przez strony.

8. Czy mogę odliczyć 23% VAT od zakupu apartamentu nad morzem w inwestycji Nowe Międzywodzie?

Z uwagi na status inwestycji, tj. realizacja budowy apartamentowców z ofertą apartamentów będących lokalami użytkowymi możliwe jest odliczenie 23% VAT od zakupu przy spełnieniu określonych warunków wymaganych przepisami podatkowo-księgowymi, jak w przypadku jakiejkolwiek innej nieruchomości komercyjnej.

9. W jakiej technologii i z jakich materiałów zostaną zbudowane apartamenty nad morzem w inwestycji Nowe Międzywodzie?

Budynki zostaną wykonane we właściwej dla warunków lokalnych technologii i przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów. Do wykończenia części elewacyjnej użyta zostanie wysokiej jakości cegła klinkierowa oraz elementy z prawdziwego drewna o odpowiednich parametrach, co z pewnością podniesie walory estetyczne ale również funkcjonalne obiektów w inwestycji Nowe Międzywodzie. Dach przykryje dachówka ceramiczna natomiast okna dobrane zostały z oferty tych produkowanych w najnowszej technologii o wysokim stopniu bezpieczeństwa użytkowania. Budynki spełniają aktualne normy energooszczędności.

Części wspólne inwestycji, jak drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe, zieleń czy plac zabaw zostaną również zagospodarowane finalnie przez inwestora.

11. Jakie rozwiązania prekologiczne zostały zastosowane w inwestycji Nowe Międzywodzie?

Zagospodarowanie działki zostało wykonane na zasadzie maksymalizacji powierzchni biologicznie czynnej. Rozwiązania techniczne, zastosowane w ramach nawierzchni komunikacyjnych, oparte są na wodoprzepuszczalnym układzie warstw materiałów mineralnych i  powodują, że prawie cały teren nieruchomości stanowi obszar biologicznie czynny. Wody deszczowe będą zbierane w podziemnych zbiornikach i wykorzystywane dla utrzymania otaczającej zieleni w prawidłowym stanie. 

 

Zadbano o podwyższenie współczynników termoizolacyjności skutkujące mniejszym zużyciem energii na cele grzewcze. W ramach przegród budowlanych zastosowano technologie i materiały izolacyjne o wyższych wymaganiach niż wskazane są w odpowiednich przepisach.

 

Wykorzystane zostaną odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne) w celach przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wpłynie to na znaczące zmniejszenie zużycia energii i kosztów utrzymania budynku.

 

12. Na jakim etapie zaawansowania jest budowa?

Inwestycja składa się z dwóch budynków, każdy dysponować będzie 26 apartamentami. Z uwagi na optymalizację efektywności prac budowlanych większość z nich prowadzona była w pierwszym budynku, który osiągnął swój najwyższy poziom. Obecnie wylewane są wieńce i kolejna ekipa przystępuje do prac nad dachem. „Wracamy” do budynku drugiego, w którym wylewany jest strop dla pierwszego piętra i pniemy się w górę – zobacz postęp prac na budowie 

13. Czy do mieszkania przynależy miejsce parkingowe?

Tak, inwestor zapewnia miejsce parkingowe, zewnętrzne dla każdego apartamentu.

14. Czy miejsce parkingowe zawiera się w cenie mieszkania wakacyjnego?

Za miejsce parkingowe należy osobno zapłacić, poza ceną mieszkania.

14. Czy miejsce parkingowe zawiera się w cenie mieszkania wakacyjnego?

Za miejsce parkingowe należy osobno zapłacić, poza ceną mieszkania.

side-logo-1

Hendon

kameralna inwestycja Nowe Miedzywodzie

Śledź nasze profile social media i bądź na bieżąco