okolica i atrakcje

Komunikacja

Łatwy dojazd z wielu miejscowości zachodnich

ikona samolot lotnisko goleniow nowe miedzywodzie
lotnisko

Bliskie sąsiedztwo lotniska ułatwia dostęp z odleglejszych miejsc

inewstycja Nowe Miedzywodzie polozenie
lokalizacja

Niewielka odległość od przejścia granicznego

inwestycja

Zainwestuj mądrze, korzystaj i/lub wynajmuj

atrakcje nad morzem bałtyckim

Wybrzeże zachodnie oferuje różnorodne możliwości spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku

Międzywodzie to jedna z turystycznych miejscowości nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Wraz z przyległymi ośrodkami, jak Dziwnów i Dziwnówek tworzy kompleks turytstyczny o coraz większym potencjale wypoczynkowym.

Komunikacja

Z uwagi na swoje położenie przy węźle dróg jest łatwo dostępna komunikacyjnie i eliminuje konieczność, czasami bardzo żmudnej, podróży drogą wzdłuż wybrzeża. Komfortowo i sprawnie Międzywodzie osiągalne jest zarówno na weekendowy wypad dla mieszkańców Szczecina, jak nawet Poznania czy Zielonej Góry.

lotnisko

Dodatkowym atutem dla podróżujących z innych, dalszych okolic Polski może być bliskość lotniska Szczecin-Goleniów, co sprawia, że w zaledwie 2-3 godziny możemy być na miejscu podrózując nawet z Krakowa czy okolic Górnego Śląska. Jest to również duże udogodnienie dla turystów z zagranicy, jak np. ze Skandynawii, którzy coraz śmielej i chętniej wypoczywają nad polskim Bałtykiem.

Granica Państwowa

Przejście graniczne w Świnoujściu otwiera szerokie możliwości zwiedzania przygranicznych terenów u naszych bezpośrednich sąsiadów bez konieczności jakichkolwiek kontroli. Wyspa Uznam, zaróno po stronie polskiej, jak i niemieckiej zachwyca bogactwem nadmorskiej natury.

Walory naturalne

Region ten obfituje w zróżnicowane zasoby wodne, co gwarantuje korzystanie z szerokiego spektrum możliwych aktywności wodnych. Oczywiście istota samą w sobie są wody Mozra Bałtyckiegio, jednak dookoła znajdziemy inne zbiorniki, jak Zalew Kamieński, Jezioro Koprowo czy rzękę Dziwną łączącą Zalew Kamieński z Zalewem Szczecińskim a także z Bałtykiem poprzez zatokę Wrzosową w okolicy Dziwnowa. Raj dla wszystkich amatorów sportów wodnych.

plaża międzywodzie inewstycja nowe międzywodzie apartamenty nad morzem

poczuj kontakt z naturą

Dookoła Międzywodzia rozpościerają się hektary lasów, wód i naturalnych dóbr.

Okolica Międzywodzia zajęta jest w przeważającej mierze przez Woliński Park Narodowy i mniejsze przyległe lasy i zagajniki. Stwarza to niepowtarzalne wrażenie stałego obcowania z naturą.

woliński park narodowe
jezioro koprowo
jezioro turkusowe
ostoja żubrów w WPN
punkty widokowe
ścieżki rowerowe
szlaki piesze
szlak rowerowy R10 green velo wybrzeze zachodnie trasa rowerowa
Ścieżki rowerowe i szlaki piesze

Tereny zielone dookoła Międzywodzia obfitują w liczne ścieżki rowerowe i szlaki piesze. Główna atrakcją jest jednak stale rozbudowywany szlak R10 łączący zachodnie i wschodnie wybrzeże. Rozpoczynając wyprawę na wyspie Uznam, jednej z dwóch wysp, jakie mamy w Polsce, w okolicach Świnoujścia można po drodze poznawać okoliczne atrakcje i nadmorskie miejscowości. W najbliższej okolicy warto zobaczyć: zabytkowe forty, znak sygnalizacyjny (Stawa Młyny) oraz latarnię morską w Świnoujściu, punkty widokowe w okolicach Międzyzdrojów (Góra Kawcza, Góra Gosań). Trasa po stronie polskiej ma długość niemalże 600 km ale właśnie już na odcinku wybrzeża zachodniego zachwyci nas bogactwo przyrody oraz piękne wiejskie krajobrazy.

sporty wodne miedzywodzie skuter wodny
żeglowanie i sporty wodne

Pobliskie zbiorniki wodne: jeziora czy rzeka stwarzają niepowtarzalną okazję do aktywnego wypoczynku ale również podziwiania pięknych, naturalnych krajobrazów od strony wody. Poczynając od zalewów można sobie pozwolić na przeprawę na morskie wody. Dla wszystkich innych amatorów aktywności na wodzie do rozważenia pozostają kajaki czy rowerki wodne oraz skutery, motorówki czy inne bardziej wymyślne urządzenia. Jest to doskonała okazja, aby spróbować coraz popularniejszego pływania na SUPie (Stand Up Paddleboarding) na spokojnych wodach Zalewu Kamieńskiego. Można wypróbować własny sprzęt wodny lub skorzystać z wypożyczalni na miejscu.

Stawa Mlyn znak sygnalizacyjny Swinoujscie atrakcja zwiedzania miedzywodzie
atrakcje turystyczne

Bliskim sąsiedztwie Międzywodzia znajduje się wiele atrakcji przyrodniczo – turystycznych, którym warto poświecić uwagę i czas będąc na wakacjach. Nasuwa się niepowtarzalna okazja aby zobaczyć jedyną w Polsce wyspę należącą w całości do naszego kraju – wyspę Wolin. Tereny wyspy Wolin pokrywają w przeważającej mierze lasy Wolińskiego Parku Narodowego, w którym można podziwiać wiele osobliwych gatunków roślinnych i zwierzęcych. Warto zajrzeć, np. do Zagrody Pokazowej Żubrów. W miejscowości Wolin ciekawą atrakcję turystyczną stanowi osada wikingów, która ożywa na przełomie lipca i sierpnia podczas corocznego Festiwalu Wikingów. W miesiącach letnich na wyspie w Sułominie odbywa się również Western Piknik, który bardzo chętnie odwiedzają również pasjonaci motocykli i samochodów off roadow’ych z całej Polski.

side-logo-1

Hendon

kameralna inwestycja Nowe Miedzywodzie

Śledź nasze profile social media i bądź na bieżąco